Satysfakcja z życia zarobkowej, oceniana jest przez pryzmat osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po zakończeniu studiów praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie praca czeka, ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niską stawkę . Lata, kiedy zdobywanie wiedzy było pewność znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość , która zaowocują do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to cechy zauważane przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich rozpoczynających karierę silnych psychicznie osób jest dostępne. Oczekiwania Polaków , co do wymiaru wynagrodzenia za wykonane zadania podnoszą się, ludzie chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , chcą więcej mieć i zagwarantować swojej rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest istotna, bycie cenionym przez przełożonych również , połączenie tych przesłanek z satysfakcjonującym wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, które pozwala może zapewnić dla siebie i bliskich dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

dejting sajt datingsida.xyz

Zawody takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość osiągnąć wysokie pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do pracy , jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zestresowany .