Niedrogie latanie poza sezonem urlopowym

Obecnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek świata, a co najważniejsze, nie dotyczy to wyłącznie najbogatszych obywateli. Odkąd tanie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy niedrogo podróżować w obrębie Europy a nawet dalej. Oczywiście, aby odszukać najlepsze promocje musimy wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na podróż w odpowiednim terminie.

W rozróżnieniu od kraju, który chcemy odwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii pogody. Lecz wtenczas, ceny za hotel lub samolot będą o wiele wyższe, bowiem najwięcej turystów wtenczas nadciąga.Idealnym przykładem będzie Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest najlepsza, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeśli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w naszym kraju. Również Barcelona, jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w gorącym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, kiedy to można się tam udać już za sto złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, także w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, kultowego miejska, najlepiej udać się w styczniu, wtedy to transfer bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż transfer do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Dużo osób z Polski, które chcą zobaczyć Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, gdyż jest to okres spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

neujahrswünsche

Jeśli turystyka to dla ciebie coś więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza szczytowym sezonem powinno cię zainteresować. Bowiem znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach gorących, co znacznie winduje cenę lotów. Zatem warto zobaczyć te miejsca w pozostałych okresach, wtedy na spokojnie wszystko zwiedzimy.