Czy warto być pisarzem internetowym w w świecie wirtualnym ?

Czy pomimo tego korzyści warto przebywać po stronie adresata oraz wielbić ich wyczyny obiektywnie?

Od niewielu lat znaczną popularność zyskują blogerzy w sieci. Możemy podzielić ich na różne odmiany blogerzy kulinarni, modowi, kosmetyczni, polityczny i inni czy też wideo blogerzy, którzy przestali pisać, a rozpoczęli mówić w krótkometrażowych filmikach najczęściej na youtubie. Jest już tyle bloków tematycznych, że każdy z nas myślę odkrył by swoje obszar albo jako czytelnik albo jako sam pisarz. Są osobowości, które bardzo nabrały pewności do blogerów, ale są też tacy, którzy nie akceptują tą sferę, oskarżając o brak doznań i pragnienie pieniędzy na jeszcze mniej doświadczonych odbiorcach. Trudno się nie zaaprobować, że blogerki modowe praktycznie wyznaczają trendy na kolejne sezony i traktowane są przez niektórych stylistów czy projektantów jak guru zaraz za modelkami.

Jedni blogerzy czynią to dla czystej rozrywki drudzy nie zatajając robią to tylko dla pieniędzy. Coraz częściej branże kosmetyczne zamiast promować się w telewizji wolą oddać swoje budżet właśnie dla blogera, który zarekomenduje programy partnerskie 2021 wśród zaciekawionych czytelników. po wielokroć jest to daleko idąca ścieżka, ponieważ oprócz bloga, blogerki posługują się także innymi portalami społecznościowymi takimi ja Facebook, Instagram czy Snapchat.

Wydaje mi się, że krąg blogosfery stał się trochę niedostępną sferą dla nieszukających rozgłosu blogowiczów, którzy chcą ukazać swoje doświadczenia. Teraz blogowanie kojarzy się tylko z pieniędzmi, a osiągają je Ci którym udało się zdominować. Jednak jest wiele blogerów, którym się udało, ale przeznaczają tej pracy większość swojego życia zawodowego . takie środowisko osób na pewno wkłada w swoją pracę dużo energii oraz przeznacza wiele czasu, dlatego bo jest to ich praca docelowa.